הודעה חשובה לניצולי שואה אשר מקבלים פנסיה חודשית עפ"י האמנה שנחתמה בעבר בין ישראל לגרמניה ורכשו את זכויותיהם

משרד האוצר הגרמני

ניצולי שואה אשר רכשו את זכויותיהם לפנסיה סוציאלית מגרמניה עפ"י האמנה בין ישראל לגרמניה ועבדו בזמן המלחמה בגטו, יוכלו להגדיל את הפנסיה החודשית שלהם ולקבל סכום רטרואקטיבי משנת 1997 לפי החוק החדש על עבודה בגטאות. יודגש כי שינוי סטטוס זה יכול אף להתבטא בעשרות אלפי אירו עבור אלו אשר עומדים בקריטריונים.

שינוי סטטוס זה מיועד לאלו אשר רכשו את זכויותיהם בעבר ומקבלים פנסיה חודשית מגרמניה ולא מימשו את זכאותם הנוספת על עבודתם בגטו. 

לתשומת לבכם, הערה חשובה!!!

לאחרונה נתקלנו בהמלצות לא אחראיות המייעצות לוותר על ליווי מקצועי בעת קבלת תשלום רטרואקטיבי מ- 01.07.1997 על עבודה בגטו. הסכום הרטרואקטיבי אותו מציע לכם הביטוח הסוציאלי הגרמני הוא לעיתים אינו מדויק ונדרשת בדיקה מקצועית מדוקדקת.

לדוגמא: אחד מלקוחותיי קיבל מכתב בו הוצע לו סכום רטרואקטיבי בסך 2,702.54 אירו, לאחר בדיקה של עורך הדין בגרמניה והגשת ערעור, הסכום הרטרואקטיבי הסופי שקיבל עמד על סך 12,830.99 אירו.

סכום זה אינו כולל חישובי ריבית שהינם סכום משמעותי אשר לעיתים מכפיל את סכום הקרן, לכן חשוב מאוד שתעשה בדיקה של איש מקצוע.יודגש כי זוהי טעות אחת מיני רבות שאילולא הטיפול המקצועי והמדוקדק של עורך דיני – חלקם לא היו זוכים לקבל את ההפרש.

                                                                                                           יפה גולן

Print Friendly
פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים