עדכון- פנסיה סוציאלית רטרואקטיבית מגרמניה לעובדי הגטאות משנת 1997

ממשלות ישראל וגרמניה דחו את הדיווחים אשר צוטטו בעיתון "ידיעות אחרונות" לפיהם חל  עיכוב בשינוי החוק למתן פנסיה רטרואקטיבית לניצולי שואה אשר עבדו בגטאות וזאת עד להכרזת ישראל על הקפאת ההתנחלויות.

הממשלות בישראל ובגרמניה דחו את הדיווחים מישראל על קישור לכאורה בין קצבאות לניצולי שואה והקפאת התנחלות ישראלית וזאת על פי דבריו של דובר ממשלת גרמניה בברלין סטפן סיברט.

בנימין נתניהו ואנג'לה מרקל (מתוך ZIMBIO) - יפה גולן

בנימין נתניהו ואנג'לה מרקל (מתוך ZIMBIO)

העיתון "ידיעות אחרונות" דיווח, שציטט גורמים עלומי שם בירושלים ובגרמניה על עיכוב השיחות על הפנסיה עד שישראל תכריז על הקפאת בנייה בהתנחלויות.

דובר משרד החוץ  בישראל מר יגאל פלמור דחה את הדיווח כחסר בסיס. עוד נמסר כי ישראל וגרמניה עובדות יד ביד לפתרון סוגיית תשלומים לעובדי הגטו לשעבר, המאמר בעיתון "אינו מתאים למציאות, ובוודאי שלא מאפיין את היחס של ממשלת ישראל". אין שום קשר בין השאלה של הפיצוי ולהתנחלויות.

מסתמנת פשרה

על פי הדיווח, לעומת זאת, מתעוררים קשיים ביישום החוק כאשר יש לדון בשאלה האם לערוך שינוי בחוק או מתן פיצוי בסכום חד פעמי. שגריר ישראל בברלין, עמנואל נחשון, לעומת זאת טען כי כל יום שעובר, יותר ויותר ניצולי שואה ימותו ואנחנו לא מוכנים לקבל את העובדה שהפיצוי יכשל בשל מכשולים ביורוקרטיים.

מצ"ב הידיעה כפי שהופיעה באתר האינטרנט הגרמני של רשת הטלוויזיה N-TV:

 

יפה גולן

 

 אמשיך לעדכן בהתפתחויות.

 

Print Friendly
פורסם בקטגוריה פרסומים בתקשורת, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים