זכויות ניצולי שואה – גם ממדינות שונות באירופה

זכויות ניצולי שואה ניתנות גם על ידי גופים וארגונים שמחוץ למדינה, ובדרך כלל אלה הם גופים לאומיים של מדינות שונות, אשר אזרחיהן היהודים סבלו במהלך המלחמה והשואה. ידוע כי ממשלת גרמניה היא זו שמשלמת את רוב הקיצבאות לניצולי השואה באופן ישיר או באופן עקיף, אך ישנן מספר מדינות באירופה שנותנות קיצבאות או מענקים או הטבות שונות לניצולי השואה היהודים שהיו נתיניהם בזמן המלחמה. אחת ממדינות אלה היא אוסטריה.

זכויות ניצולי שואה – הטבות מטעם הקרן לניצולי שואה מאוסטריה

ממשלת אוסטריה רואה עצמה שותפה לאחריות הקולקטיבית על ניצולי השואה עקב השתתפותה האקטיבית במאמץ המלחמה וההשמדה של יהודי אירופה. לפיכך, ממשלת אוסטריה עושה מאמצים, כדי לפצות את הניצולים שהיו נתיניה בזמן המלחמה וסבלו מהמשטר הנאצי שדיכא אותם עד להשמדתם.

ממשלת אוסטריה משתתפת בהוצאות של טיפולים רפואיים, כולל עזרה ברכישת ציוד רפואי נחוץ או בהעסקת סייעות או מטפלים מסוגים שונים. יהודים יוצאי אוסטריה או יהודים שברחו מאוסטריה לפני המלחמה או בעקבותיה זכאים לעזרה זו ממשלת אוסטריה על פי החישוב הבא:

  • ניצול שהכנסתו ברוטו עד 4000 ₪ לחודש זכאי להחזר של עד 7000 ₪ לשנה.
  • ניצול שהכנסתו ברוטו בין 4000 ל 7000 ₪ לחודש זכאי להחזר של עד 4500 ₪ לשנה.
  • ניצול שהכנסתו ברוטו מעל 7000 ₪ לחודש זכאי להחזר של עד 2000 ₪ לשנה.
  • לניצול בעל צרכים מיוחדים ניתן לאשר סכום של עד 15,000 ₪ לשנה עפ"י שיקול הדעת של הוועדה המלווה.

הזכאים להטבות אלו הם קורבנות יהודים של רדיפת הנאצים או של יהודים שעזבו או ברחו מהרדיפות מה- 11 ליולי 1936 ולאחר מכן. על אנשים אלה או על הוריהם להוכיח כי חיו באוסטריה לפחות 10 שנים לפני תאריך עזיבתם את המדינה. כמו כן, קבלת ההטבה מותנית בהכנסה חודשית של עד 7000 ₪ לחודש ליחיד ו 9000 ₪ לזוג. גם אלמנים או אלמנות של קורבנות המשטר הנאצי באוסטריה באותן שנים העומדים בקריטריונים כפי שצויינו לעיל זכאים לקבלת הטבות אלו.

כדי לקבל את ההטבות הללו יש לפנות לארגון יוצאי מרכז אירופה ולהגיש את הטפסים הרלוונטים.

זכויות ניצולי שואה – אף פעם לא מאוחר לדעת את זכויותיכם

זכויות ניצולי שואה מאורגנות במסגרות שונות ועל ידי מדינות שונות. גם אם אתם מקבלים קיצבה כל שהיא ממדינת ישראל או מגרמניה, ניתן לקבל הטבות נוספות על פי ארצות המוצא שלכם וליהנות מחיים קצת יותר נוחים ונעימים.

Print Friendly
פורסם בקטגוריה מאמרים ופרשנויות, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים