מידע על זכויות ניצולי שואה

לא כל ניצולי השואה מקבלים קצבה חודשית וחלקם זקוקים לזכויות פנסיה נוספות על מנת לעמוד בנטל הכלכלי. במסגרת זכויות פנסיה לניצולי שואה מאפשרת מדינת ישראל בשיתוף עם מדינות אחרות לקבל מגוון של הנחות והטבות. בנוסף, הזכויות של ניצולי השואה באות לידי ביטוי גם באספקטים אחרים – כמו למשל במצב בו ניתנת קצבת גמלאות מרשות מקומית. הגדלה של קצבת הגמלאות הזו משפרת בצורה משמעותית את איכות החיים של ניצול השואה ולכן כדאי להכירה.

מהי קצבה מוגדלת של גמלאי רשויות מקומיות?

כחלק מאותן זכויות פנסיה לניצולי שואה מאפשרת המדינה הגדלה של קצבת הגמלאות המתקבלת מרשויות מקומיות. במילים אחרות, ניצולי שואה הזכאים לפנסיה מרשויות מקומיות יכולים במידה והם עומדים בתנאים מסוימים להגדיל את הקצבה החודשית שלהם וזאת בתנאי שהם אינם מקבלים קצבה חודשית לניצולי שואה. מבחינה כלכלית, מדובר על שיעור של עד שלושה אחוזים כתוספת. בחלק מתשלומי הפנסיה ניתן להגיע לסכומים של מאות שקלים בחודש.

לא רבים יודעים זאת, אך זכאות מן הסוג הזה להגדלת הפנסיה מרשויות מקומיות אינה נפגעת גם בעת קבלת תשלום חד פעמי מאחת מקרנות הסיוע של ועידת התביעות. במילים אחרות, הגדלת קצבת גמלאי רשויות מקומיות היא זכות יסודית ובסיסית של ניצולי השואה. למעשה, גם האלמן או האלמנה של ניצולי השואה זכאים להטבה. על מנת לממש את הזכות הזו על ניצולי השואה שאינם מקבלים קצבה חודשית אלא רק פנסיה חלקית לפנות אל הרשות המקומית ולבקש את התוספת. ההסכמים הקיבוציים העומדים לצד ניצולי השואה נחתמו בין מרכז השלטון המקומי וההסתדרות הארצית, והם אלו אשר מעידים על התוקף של הבקשה.

נצלו את הזכויות שלכם

לסיכום, הגדלת קצבת גמלאי הרשויות המקומיות היא רק דוגמא לאחת מבין זכויות פנסיה לניצולי שואה. על מנת להכיר את כל הזכויות ולבדוק בצורה אובייקטיבית אילו מהן רלוונטיות אלינו יש לפנות אל גורם מקצועי הבקיא בתחום. מימוש של זכויות פנסיה לניצולי שואה לא חייב להיות תהליך ארוך ומסובך, וניתן לייעל אותו במידה ומבצעים את הפעולות הנכונות. אם אינכם יודעים כיצד לפעול מול הרשויות על מנת לממש זכויות פנסיה לניצולי שואה, הקדימו ליצור קשר עם גוף מוסמך. בררו את הפרטים וגשו לפגישת ייעוץ על מנת לנצל את כל הזכויות הקבועות בחוק בצורה אופטימאלית. הזכויות הן בשביל כל אחד מניצולי השואה, ותפקידה של המדינה הוא לספק אותן.

Print Friendly
פורסם בקטגוריה מאמרים ופרשנויות, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים